Нориця: село, гризун і фістула...

НОРИЦЯ – маленьке та гарненьке лісове село на Чернігівщині, в Короповському районі, поблизу Нехаївки, Мохового та Рижків. Засновано ще, вірогідно, литовськими осельниками в середньовіччі. Дороги немає жодної, сама грунтовка. 2008 року почали щось будувати, та й кинули.

Походження назви села пов'язано, очевидно, не з норою, а з потоком. Хоча нориця – це маленька тваринка на кшталт мишки. Населення ж не перевищує півсотні людей, але вирізняється підвищеною медичною освітою, оскільки знає, що нориця – це не тільки шкідливий гризун, але й добре відома медикам фістула – штучний отвір на тілі для виведення назовні зайвих продуктів із органів чи залоз або ж травматична нориця. Подорожні справедливо дивуються таким знанням місцевих, ще б пак! Натомість селяни, повертаючись у суботу ввечері з розбитим десь носом, чемно можуть зауважити - "травматичну норицю в носі маю". 

Отакі байки з Чернігівщини розказують...

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:0 comments:

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся