ЧОПОВИЧІ (Чоповичи) село: монастир в смт Чоповичах

Путівник, походження назви міста:
Селище міського типу Чоповичі (Чоповичи, Chopovychi, Chopovichi, Czopoviczi) знаходиться на Центральному поліссі в Малинському районі Житомирщини. Розташоване містечко Чоповичі на мальовничому лівому березі річки Ірша (наголос на А) на відстані 25 км від Малина.

Назва села Чоповичі походить від його першого володаря – Гната Чопа, що належав та околичної руської шляхти ВКЛ й отримав ці землі у володіння відповідними документами Великих князів Литовських на межі 15 та 16 століть. У подальшому нащадки шляхтича зберегли ці землі в спадковому володінні за часів Речі Посполитої та Російської імперії.

На початку 20 століття населення Чопович сягало понад 6000 осіб, працював млин, ресторан, мануфактури та численні лавки. У 20 роки кількість чоповичан сягала 15 000 осіб, діяла українська та єврейська сільради. На жаль, у подальшому в ході радянських та фашистських репресій село втратило більшу частину населення, зокрема й свою родову шляхту. Також більшовиками було зруйновано великий чоловічий православний монастир Усікновення глави Іоанна Хрестителя. На сьогодні населення села Чоповичі (Чоповичи) становить біля 2,000 осіб.

У Чоповичах є гарна дерев'яна Свято-Троїцька церква, відновлено православні чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері і жіночий Св. митрополита київського Михаїла Московського патріархату, молочарня, меблева та швейна фабрики, нова модернова ЗНВК "Школа-сад" з бібліотекою та невеличким історико-краєзнавчим музеєм Чопович, пам’ятник жертвам Голодомору. Селище є залізничною станцією на маршруті поїздів Тетерів – Малин – Коростень. Невдовзі планується відкриття міні-готелю для туристів, що приїжджатимуть на головну атракцію Чопович – урочище та джерело Кип'яче.

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:3 comments:

МЕРЕЩУК сказав...

У Чоповичах зараз москальскі попи окопалися... Там цей монастир Чоповицький

Анонім сказав...

Чоповичі - свята православна земля!!!

Анонім сказав...

православнуті в тебе мізкі, а не Чоповичі

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся