РІВНЕНСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК: болота України, урочище Сира Погоня

Сира Погоня – це одне з урочищ найбільшого на Поліссі та в цілій Україні болотного масиву Кремінне в Рокитнівському районі Рівненщини, на території Рівненського природного заповідника.

Знаходяться болота Сира Погоня в межиріччі річки Льва та Ствига у долині Стир-Словечно поміж селами Грабунь та Більськ. Загальна площа масиву сягає 10 гектарів, з них біля половини припадає власне на болота.

Унікальні вони серед іншого тим, що на масиві Сира Погоня є єдині в наших краях болота горбисто-мочажного (або ж грядово-мочажинного) типу, котрі мають характерні для північної Європи округло-витягнуті горбики, якими можна пересуватися. Проте самостійне пересування болотами Сирої Погоні вкрай небезпечне й рекомендовано лише з провідником.

На торф’яних верхових (сфагнових) болотах Синьої Погоні повно журавлини, в т.ч. й дуже рідкісної дрібноплідної, подекуди зустрічається азалія понтійська та інші цінні рослини. По берегах боліт розкидані сосняки на піщаних дюнах, чорновільхові ліси та інші дива поліської природи.

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:0 comments:

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся