Карта жертв Голодомору на поліських землях України

Статистика смертності та іміграція населення в роки Голодомору
foto: karta golodomoru Нове картографічне видання "Україна. Голодомор 1932-1933", видане в Києві підприємством "Картографія", вперше подає на карті ретельно позначені населені пункти Полісся та інших регіонів України, що були занесені Радянським урядом на смертельні "чорні дошки", а також місця масових поховань та меморіальні знаки пам’яті жертв Голодомору. Крім того, на карті зазначено основні напрямки переселення людей з Росії на знелюднені українські землі...

Для того щоб переглянути карту в більшому маштабі, достатньо просто натиснути на її зображення, подане нижче.


Картографічне видання подає також офіційну статистику переселення людей, здіснену на спустошені Голодомором землі України:

  • 109 ешелонів переселенців із західних областей Росії на центральну Наддніпрянщину
  • 80 ешелонів із центрального чорноземного регіону Росії на Слобожанщину
  • 61 ешелон з північної Білорусі та 35 ешелонів імігрантів з російського Поволжя на Таврію
  • 44 ешелони з Іванівської області Росії на Донбас
На даний момент встановлений Інститутом національної пам'яті поіменний список жерт Голодомору можна переглянути на відповідних сторінках:

Встановлені імена жертв Голодомору в Києві, в Житомирі, Радомишлі, у Чернігові, мартиролог у Ніжині, Конотопі, Шостці та інших містах центрального та східного Полісся можна знайти на офіційному сайті Інституту.

Придбати карту можна в книжкових магазинах, а також у Національному меморіалі пам'яті жертв Голодомору в Києві.

Фото карти подано за Уніан.

Тема: жертви Голодомору на Поліссі

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:0 comments:

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся