Замок "Радомисль" - новий музей у Радомишлі на Папірні

Відкриття замку в Радомишлі, Житомирської області
 
foto: У п'ятницю, 30 вересня, о 14 годині відбувається урочисте відкриття історико-культурного комплексу "Замок Радомисль", який знаходиться в Житомирській області, м. Радомишль. "Замок Радомисль" — це один з найбільш масштабних історико-культурних проектів, здійснених в Україні за роки незалежності. Сьогодні тут міститься єдиний у світі Музей української домашньої ікони, зібрання якого налічує понад 5000 ікон ХVII – XX ст. з усіх регіонів Полісся та України...

У Радомишльському музеї представлені ікони народних і професійних іконописців, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі. Експозиція музею є найчисленнішою в Україні за останні 20 років, а сам музей — є найбільшим у своєму роді на теренах СНД. Ініціатором створення комплексу і його фундатором є відомий громадський діяч, меценат та лікар Ольга Богомолець.

Зібравши за 15 років та врятувавши від понівечення в часи «войовничого атеїзму» найбільшу колекцію ікон, Ольга Богомолець, вирішила відновити історичну пам'ять, духовний спадок українців та повернути домашню ікону людям.  

Доля привела до Радомишлю

Саме пошуки місця для створення музею, де б «ікони оточувала не музейна прохолода, а домашній затишок», привели Ольгу Богомолець до м. Радомишля, де знаходилась закинута будівля старого млина. Понад 60 тонн сміття довелось вивезти перед початком проведення реставраційних робіт, і лише після цього вдалось встановити історію споруди, що сягала на століття в минуле. В результаті пошуків дослідники з’ясували, що на цій території раніше була розташована радомишльська Папірня — перша на Поліссі фабрика з виготовлення паперу, яку було засновано у 1612 році, архімандритом Києво-Печерської лаври – Єлісеєм Плетенецьким. Папір з радомишльської Папірні, виготовлений з кропиви та льону, вважався міцним та довговічним, мав свій власний водяний знак. На ньому протягом багатьох століть друкувалися всі православні книжки на Лівобережній Україні, зокрема перша у Києві книга – "Часослов" (1616 р.). У свій час папірня була важливим фактором просвітництва та поширення духовності на теренах України. Символічно, що історико-культурний комплекс розташовано саме на цій землі, що з прадавніх часів несе дух просвітництва та духовного поступу.  

Історія реставрації

Реставраційні роботи над відновленням споруди тривали понад 4 роки. Сьогодні комплекс є величною архітектурною спорудою загальною площею 2500 кв.м. Для відновлення автентичної архітектоніки була проведена велика дослідницька робота, а всі необхідні для реставрації елементи відтворювались вручну, за давніми методами. У замку відновлено інтер’єри XVIІ століття, а сама споруда вражає тим, що збудована без рукотворного фундаменту і розташована на скелі, оточеній водою, яка занурюється вглиб землі на кілометри. У комплексі сьогодні крім музею функціонують, виставкові зали та концертна зала. Замок оточує ландшафтний парк, що складається з кількох островів, з’єднаних між собою кам’яними мостами. Гармонійно вписана в ландшафт парку колекція скульптур 17-18 ст. Тут також знаходиться єдиний у світі монумент, що пливе по річці, вагою понад 4 тонни. Це — пам’ятник Єлисею Плетенецькому, архімандриту Києво-Печерської лаври, засновнику Папірні. Замок знаходиться між двома водоспадами, які насичують повітря оздоровлюючими аероіонами, а хвойні ліси навколо — ефірними оліями, тому повітря тут має лікувальні властивості.  

Міжнародні перспективи  

Відкриття історико-культурного комплексу «Замок Радомисль» є одним з важливих кроків на шляху цивілізаційного та культурного зближення України з Європою. Ще 1500 років тому через цю місцевість пролягав найдовший у світі сухопутний торговий шлях Віа Регія (Via Regia) — "королівський шлях", який перетинав 8 найбільших європейських країн із Заходу на Схід — від узбережжя Атлантичного океану аж до столиці України — Києва, долаючи 4500 кілометрів. Він був одним з найголовніших чинників не тільки зростання товарообігу, але й культурного обміну між далекими європейськими країнами та народами, своєрідним містком між Європою та Азією. Це був коридор поширення ідей, знань, законів і норм, які відігравали значну цивілізаційну роль. Сьогодні Рада Європи відновлює значення цього коридору, реалізуючи, як символ об’єднання європейських народів, проект «Віа Регія — культурний шлях Ради Європи». Його учасником є і Замок Радомисль, як один з найцікавіших об’єктів на цьому давньому шляху. Тут завжди раді гостям У програмі урочистого відкриття передбачено: екскурсію музеєм та замком, яку проведе фундатор комплексу – Ольга Богомолець, та представить унікальні експонати з колекції ікон; прес-конференція за участі консультантів відновлення "Замку Радомисль" — фахівців у галузі архітектури, мистецтва, історії та ін; а також у рамках урочистого відкриття вас чекає феєрична зустріч з середньовічними лицарями на території замку.

Тема: Замок "Радомисль" відкриття в м. Радомишль

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:0 comments:

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся