Фільм про тайгу: праліси Карелії та Північної Європи

Документальний карельський фільм про незаймані ліси Півночі

Shrinking Taiga ("Исчезающая тайга: малонарушенные леса Северной Европы") - документальний відеофільм, знятий Карельською організацією "СПОК".20-хвилинна стрічка оповідає мовою професійних екологів про унікальні праліси тайгової зони, яких, за оцінками експертів, в Північній Європі лишилося всього близько 10%. У фільмі представлено дивовижний різноманітний світ європейської тайги, яка майже зовсім не відома більшості сучасних європейців.

"Багато європейців сьогодні навіть не знають значення слова "тайга", - говорить керівник карельської організації "СПОК" та один з авторів сценарію фільму Александр Марковський, - Бурхливий розвиток індустріальної цивілізації спричинив виснаження первозданних лісів, і до початку XXI століття в Старому світі майже не лишилося ділянок тайги, що не піддавалися антропогенному впливові (праліси). У нашому фільмі про тайгу ми постаралися показати, чим унікальні малопорушені ліси і чому їх необхідно вберегти від промислового освоєння.

Адже європейська тайга продовжує зникати, і за той час, поки триває фільм, у Північній Європі буде вирубано приблизно 3 гектари пралісу".

Зйомки фільму "Зникаюча тайга" проходили влітку 2010 року під час спільної експедиції карельських і фінських екологів у малопорушені ліси Карелії. В роботі над фільмом брали участь кінематографісти та фотографи з Естонії: Вірко Вейскойа, Карел Ківікангур, Олег Харченко та Айво Каллас.

За словами фінських фахівців, "Зникаюча тайга" - це перший в Європі фільм про праліси тайгової зони.

Тема: Карельська тайга, праліс Північної Європи

ЗНАЙТИ ЧИ СКАЧАТЬ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:0 comments:

Дописати коментар

 
 
 

Як називають Полісся?

Поліщуки часто кажуть Полісьсе чи Палесьсе, східні слов'яни та казахи звуть Палессе, Полесье. Словаки та норвежці називають Polesie, чехи - Polesí, південні слов'яни - Polissja чи Полесие, Полесия, Полесје. Литовці іменують Polesė. Німці й шведи звуть Polesien, голандці - Polesië, латиши Poļesje, французи - Polésie. Англійці, італійці, іспанці, фіни - Polesia, рідше Polissia. Норвежці та естонці кажуть Polesje, греки Πολεσία, деякі євреї - פּאָלעסיע, вірмени Պոլեսիե, тайці โปเลเซีย, японці ポリーシャ, корейці 폴레시아, ті, кого найбільше звуть 中文, а турки як завжди - Polesiye.

Екскурсійні тури

Праліси Поліського заповідника | Містичне Камінне село | Чернігів незвичайний | Поліська вузькоколійка "Кукушка"

ВАШІ СТАТТІ

Ви живете на Поліссі чи маєте цікаві матеріали з історії поліського краю? ІЦ Полісся шукає регіональних дописувачів: студентів і журналістів, краєзнавців, істориків, усіх, хто бажає опублікувати свої авторські матеріали - новини, розвідки, дослідження. Особливо розшукуються небайдужі автори у містах: Рівне, Чернігів, Малин, Сарни, Ковель, Ніжин. Зголошуйтесь: icpolissya@gmail.com
 
Copyright © 2009-2022 ІЦ Полісся